Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Dąbrowa na TAK!

dodano 2014-10-02 18:14 w kategorii: Powiatowe

Z takim hasłem do walki o mandaty radnych rady miejskiej rusza w Dąbrowie Górniczej Koalicyjny Komitet Wyborczy SLD Lewica Razem, który jako pierwszy w mieście zarejestrował już swoje listy wyborcze.

- Kandydaci na naszych listach to ludzie, którzy na co dzień aktywnie działają na rzecz Dąbrowy Górniczej. Reprezentują oni różne środowiska, ale to co ich łączy, to fakt że wszyscy mówią zdecydowane TAK dla naszego miasta. TAK dla jego dalszego rozwoju i ciągłej poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców – mówi Marcin Bazylak, przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Dąbrowie Górniczej.

Część z kandydatów to już doświadczeni samorządowcy, ale na listach nie zabrakło też miejsc dla osób, które w wyborach samorządowych startują pierwszy raz. Idąc do wyborów z hasłem „Dąbrowa na TAK”, każdy z nich wie co zrobić, by Dąbrowa była miastem przyjaznym mieszkańcom, dynamicznie się rozwijającym z bogatą ofertą spędzania czasu wolnego i z perspektywami na dobrą edukację oraz pracę.

Kandydatem komitetu na prezydenta Dąbrowy Górniczej jest Zbigniew Podraza, który funkcję tę pełni od 2006 roku i który przez te lata udowodnił, że doskonale wie jak zarządzać miastem.

- Kandydaci naszego komitetu to drużyna, z którą chce pracować na rzecz Dąbrowy Górniczej. Wspólnie realizować będziemy nasz program, w którym najważniejszym celem jest dalszy rozwój naszego miasta i podnoszenie jakości życia dąbrowian. Razem chcemy modernizować przedszkola i szkoły, poprawiać profilaktykę zdrowotną, zadbać o seniorów oraz rozwijać partycypację i aktywność obywatelską – podsumowuje Zbigniew Podraza.

Z kolei o pozycję Dąbrowy i całego Zagłębia w województwie zamierza zadbać Marcin Bazylak, który jest kandydatem dąbrowskiego SLD do sejmiku wojewódzkiego. Jako radny chciałby m.in. zaangażować się w opracowanie spójnego i przyjaznego dla mieszkańców regionu systemu transportu publicznego, zwiększyć rolę organizacji pozarządowych i samych mieszkańców we współdecydowaniu o kluczowych sprawach dla województwa.

O mandaty radnych w poszczególnych okręgach będą się ubiegać:

OKRĘG I

1. Tadeusz Orpych, 2. Szymon Szostak, 3. Dorota Minas, 4. Kamil Dybich, 5. Włodzimierz Dulias, 6. Emilia Perczyńska-Zygmunt, 7. Bożena Kozak, 8. Brunon Werner, 9. Sylwia Gbyl, 10. Grzegorz Musiał

OKRĘG II

1. Agnieszka Pasternak, 2. Damian Rutkowski, 3. Tomasz Osuszek, 4. Robert Kazimirski, 5. Małgorzata Kozieł, 6. Cezary Podraza, 7. Kamila Szczerek, 8. Stanisław Góra, 9. Jerzy Zawarczyński, 10. Katarzyna Przybylak

OKRĘG III

1. Zbigniew Podraza, 2. Józef Juroff, 3. Iwona Kiernożycka, 4. Krystyna Stępień, 5. Mariusz Gierczak, 6. Grzegorz Przewieźlik, 7. Andrzej Skubera, 8. Aleksandra Powązka-Nabiałek, 9. Joanna Gwiazda-Ślusarczyk, 10. Michał Kuliński

OKRĘG IV

1. Krystyna Chrobot, 2. Maciej Gadaczek, 3. Grzegorz Śniecikowski, 4. Michał Tarkowski, 5. Marian Mucik, 6. Łukasz Baruch, 7. Renata Kaczyńska, 8. Karolina Tkaczyk, 9. Ewa Janicka, 10. Sławomir Żmudka

OKRĘG V

1. Krystyna Szaniawska, 2. Bartosz Matylewicz, 3. Rafał Pawluś, 4. Halina Koziak, 5. Piotr Bobrowski, 6. Dorota Ciołek, 7. Dorota Korczyńska, 8. Jarosław Moździerski, 9. Beata Kasprzyk, 10. Bartłomiej Flak
 Komentarze

Wydarzenia

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.